329HB-6-6N – 3/8″ BARB X 3/8″ MNPT 90 NYLON
$4.34 HST
Call for Availabilty.
SKU: 329HB-6-6N
Categories: BRASS, THERMOPLASTIC
Additional information
| Application | Chemical Dispensing, Pneumatic Systems, Food Processing, Beverage Dispensing |
|---|---|
| Division | Fluid System Connectors Division |
| Maximum Operating Pressure | 8.5 bar |
| Maximum Operating Temperature | 93 °C |
| Media | Water, Air, Other Compatible Fluids |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Specifications Met | FDA, NSF-51 |
| Tube Material | Vinyl, Polyurethane, Rubber Hose |
Related Products
-

164C-2 – 1/8″ COMP TEE
$48.43 HSTDivision: Fluid System Connectors Division8 in stock
Add to cart -

125HBL-6-4 – 3/8″ HOSE BARB X 1/4″ MNPT
$10.65 HSTDivision: Fluid System Connectors Division638 in stock
Add to cart -

165C-6 – 3/8″ COMP ELBOW 90
$37.86 HSTDivision: Fluid System Connectors Division10 in stock
Add to cart -

125HBL-16-12 – 1″ HOSE BARB X 3/4″ MNPT
$26.89 HSTDivision: Fluid System Connectors Division203 in stock
Add to cart